2021-06-21
Czy ma ktoś kontakt do Sławomira Romana „FAFY”?
2021-06-09
Przyjaciele z FMW.
1 września 2007 r. w Gdańsku powołaliśmy do życia Stowarzyszenie FMW, tak to już 14 lat minęło od tamtego spotkania, a 37 gdy pierwsi z nas założyli Federację Młodzieży Walczącej.
FMW działała symbolicznie do 1990 roku, czyli 6 lat, nasze Stowarzyszenie trwa 2 razy dłużej, co pokazuje jak istotne wartości kiedyś nas połączyły i mimo, że podziemie uniemożliwiało wzajemne poznanie się, dzisiaj nadrabiamy ten czas.
Możemy wzajemnie liczyć na siebie, bez względu na obecne poglądy, upodobania, to olbrzymi kapitał, jakże wiele osób nie ma wokół siebie znajomych, przyjaciół, to nasza nagroda, znacznie większa od odznaczeń, wyróżnień, to właśnie Wy dajecie siłę i wiarę w drugiego, bo w potrzebie zawsze jesteście!
My również, mamy problemy, wielu wspaniałych jest już u Pana Boga, są i tacy, co ciężko chorują, mają problemy osobiste i inne. Znacznie częściej spotykamy się na pogrzebach, mniej podczas naszych wydarzeń rocznicowych, taka kolejność.
2021-05-28
Powstanie książka o FMW na Pomorzu
Wiele razy przymierzaliśmy się do tematu i kończyło na niczym. Robert Kwiatek myślał już o tym w latach 90, Mariusz A. Roman znalazł apel w tym temacie w swoich notatkach z 2009. W między czasie powstały monumentalne dzieła m.in.: autorstwa Ks. Jarek Wąsowicz, ale w szerszym aspekcie ujętego tematu. Powstała, co najmniej jedna praca magisterska, autorstwa: Robert Licbarski. Napisano wiele tekstów przyczynkarskich, zebraliśmy kilkanaście wspomnień, ukazywały się wywiady i inne teksty w mediach. Ale wciąż brakuje opracowania stricte o FMW na Pomorzu (głównie w Trójmieście, ale także w szeregu innych miejscowości), gdzie działalność naszej organizacji objęła wiele środowisk i wydawano ok. setki tytułów prasowych.
Nieskromnie, możemy stwierdzić, że byliśmy jednym z kilku najbardziej aktywnych ośrodków młodzieżowej opozycji niepodległościowej w Polsce w latach 80. To tutaj powstało, co najmniej kilka (jeśli nie kilkanaście) początkowo niezależnie działających środowisk i wiele innych pomniejszych inicjatyw, które ostatecznie odnalazły się w dwóch Regionach FMW działających na Pomorzu a także w Ruchu Społeczeństwa Zaangażowanego, który wprost wyrósł organizacyjnie z FMW.
2021-05-08
Zapraszamy chętnych motocyklistów - pozytywnie nastawionych do wartości patriotycznych do udziału w rajdzie upamiętniającym polskich bohaterów. Pragniemy, w tej skromnej formie, odwiedzając miejsca, zapalając symboliczne znicze, odmawiając modlitwę, oddać cześć Żołnierzom Niezłomnym i innym Bohaterom ze szczególnym naciskiem na patrona rajdu i jego podkomendnych. Rajd zorganizowany przez środowisko byłych działaczy Federacji Młodzieży Walczącej, skupionych w Stowarzyszeniu FMW – sekcja motocyklowa.
2021-04-16
Marek Dyka, nasz kolega z Federacji Młodzieży Walczącej, zmarł 15.04.2021 roku. Był jednym z aktywniejszych działaczy FMW pod koniec lat 80.
Marek Dyka ( ur. 1971r) absolwent Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.
W roku 1987 wstąpił do FMW tworząc strukturę w szkole ZSZ HiL na os. Złotej Jesieni, której był uczniem. W początkowym okresie był twórcą i redaktorem pisma szkolnego FMW " HiL -street", a w późniejszym okresie pisma FMW "Prawy Tor"
Pisał również teksty do innych krakowskich pism FMW "Nasze Sprawy" i "ABC Młodych" zostając również w późniejszym czasie jednym z redaktorów tego pisma. W okresie przed wstąpieniem do FMW uczestnik demonstracji solidarnościowych w Nowej Hucie.
2020-05-24
Nasz Bursztynowy Krzyż przeszedł modernizację, której celem było wyeksponowanie loga FMW, poprzez jego podświetlenie oraz dodanie tylnego światła uwypuklającego piękno bursztynu. Dzięki temu nasz krzyż będzie lepiej widoczny w morzu szczegółów bursztynowego ołtarza. Ponowny montaż krzyża stał się okazją do podziękowania wszystkim osobom, które wsparły finansowanie krzyża.
2019-12-21
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom uroczystości w Gdańsku.
Uroczystości w Gdańsku zakończyły obchody 35 rocznicy powstania Federacji Młodzieży Walczącej.
Obchody zostały zorganizowane w symboliczną datę dla naszego pokolenia. Chcieliśmy w ten sposób upamiętnić ofiary stanu wojennego. Na Targu Rakowym, w pobliżu miejsca, gdzie 17 grudnia 1981 roku zginął "Tolek" Antoni Browarczyk stoi pomnik Pamięci Ofiar stanu wojennego. Inicjatorem i fundatorem tego pomnika były środowiska FMW i kibice Lechii Gdańsk.
« poprzednia strona [1] [2] [3] [4] 5 [6] [7] ... [56] [57] [58] następna strona »